Rozvody centrálneho vysávania

Rozvody centrálneho vysávania

www.cyclovac.sk

 

Pri klasických rozvodoch sa prenosná hadica vsúva do pevne zabudovanej zásuvky. Konštrukcia klasických rozvodov pozostáva z centrálne rozmiestnených zásuviek navrhnutých pre štandardnú 9m hadicu. Zásuvky sú rozmiestnené tak aby sme z jednej zásuvky do ktorej zasunieme hadicu mohli povysávať čo najviac miestností. Je to praktické a šetríme tým čas prenášania hadice do inej zásuvky.

Pri bežných domoch niekedy postačuje jedna zásuvka na podlažie. Umiestnenie agregátu situujeme do garáže, kde taktiež umiestnime zásuvku, ktorú využívame na vysávanie auta. Ďalšie zásuvky môžu byť v podkroví, resp. odľahlejšej časti domu. Súčasťou klasických rozvodov môžu byť rôzne doplnkové typy zásuviek väčšinou jednoúčelové, napr. kuchynská štrbinová zásuvka Dustpan, VROOM - box s hadicou do skrinky kuchynskej linky, šuplíková zásuvka DRAWERVAC, závesná hadica WALLYFLEX, VACPAN 2 - kombinácia zásuvky na hadicu a štrbinovej  zásuvky.

Rozvody skrytej hadice - systém RETRAFLEX

Hlavným prvkom je špeciálna zásuvka RETRAFLEX z ktorej priamo zo steny vytiahneme hadicu zasunutú v potrubnom systéme a zaistením zopneme agregát. Táto zásuvka si vyžaduje aj špeciálne komponenty ktoré umožnia hladký posuv hadice v potrubí. Retraflex zásuvky sa tak ako DECO zásuvky vyznačujú moderným dizajnom v niekoľkých farbách a taktiež sa dodávajú aj s kovovými povrchmi ktoré sa prispôsobia nadštandardným interiérom.

RETRAFLEX - zasuvka-cyclo-vac
Montážna časť zásuvky pre skrytú hadicu RETRAFLEX, s dlhými oblúkmi pre hladký chod hadice.

 

ASSA-SR-cyclovac-retraflex
Rozvody pre systém skrytej (vtiahnutej) hadice RETRAFLEX - hadica 15m vtiahnutá v potrubí.

 

Kabeláž – spínanie systému

Popri potrubí medzi všetkými zásuvkami je vedená dvojlinka napájaná nízkym napätím. Táto kabeláž zabezpečí pri zasunutí hadice do zásuvky zopnutie kontaktov a rozbeh agregátu. Pri centrálnych vysávačoch s reguláciou výkonu kabeláž zabezpečuje aj ovládanie sacej sily agregátu.

Pri systéme RETRAFLEX je možné ovládanie bezdrôtovým vypínačom na rukoväti hadice. Vypínač-vysielač ovláda prijímač umiestnený pri agregáte. Prijímač spína motor centrálneho vysávača. V tomto prípade teoreticky nemusíme mať ovládaciu kabeláž.

Koľko zásuviek?

Zo skúseností našich zákazníkov a tiež vlastných doporučujeme menší počet zásuviek na zasunutie hadice. Je pohodlnejšie a rýchlejšie vysávať napríklad s hadicou o dĺžke 10,6m z jednej centrálne umiestnenej zásuvky ako prenášať 9m hadicu z jednej zásuvky do druhej na opačnom konci domu. Výnimku tvoria veľmi veľké domy. Niektoré vyžadujú dve zásuvky v jednej miestnosti. Máme inštalácie s jednou centrálnou zásuvkou, domy so šestnástimi zásuvkami ako aj hotely s ôsmimi samostatnými systémami, spolu okolo 100 zásuviek.

Dĺžka hadíc

Hadice centrálneho vysávania sa vyrábajú v štandardných dĺžkach 9,1m, 10,7m, 12,2m. Tieto hadice môžu byť vybavené ovládaním na rukoväti, a to buď on/off (zapni/vypni) alebo reguláciou výkonu DATASYNC. Hadice bez ovládania spínajú systém priamo vsunuzím do zásuvky. Tieto hadice vieme vyrobiť na mieru, napr. kratšiu hadicu do garáže alebo dlhšiu hadicu von.

 

Kontaktujte nás