Prevedenia kamier HIKVISION

Prevedenia kamier HIKVISION

Kamery sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Rozličné telá kamier môžu skrývať tie isté obrazové senzory a objektívy, ten istý uhol záberu no môžu byť určené k inému umiestneniu alebo k montáži do iného prostredia. Snažíme sa prispôsobiť danému miestu takým typom kamery, ktorý je pre toto miesto najvhodnejší.

Bullet kamery

Bullet kamery sú klasické kamery s nožičkou a otočným kĺbom, ktoré sa inštalujú zväčša na stenu no nie je problém umiestniť ich na strop alebo na podbitie strechy. Ich výhodami sú jednoduchá možnosť pootočenia kamery samotným užívateľom a fyzicky oddelený IR prísvit od objektívu, takže sa nestane, že kamera sa vinou zaprášenej sklenej kupoly v noci mierne oslepí vlastným IR prísvitom. Bullet kamery existujú menších aj väčších telách. Kamery vo väčších telách mávajú silnejšie IR prísvity, aby si v noci osvetlili vzdialenejší monitorovaný priestor.

 

Bullet IP kamera Hikvision DS-2085FWD-I
4K (8MPx) bullet IP kamera Hikvision DS-2085FWD-I s IR prísvitom na 30m

 

2K (4MPx) IP kamera Hikvision DS-2CD2T46G1-4I s IR prísvitom na 80m
2K (4MPx) bullet IP kamera Hikvision DS-2CD2T46G1-4I s IR prísvitom na 80m

 

 

Dome kamery

Dome kamery sú kamery s presklenou kupolkou, ktoré sú určené k montáži na strop a na podbitie strechy (vodorovná plocha). Pomocou nástenných držiakov je možné pripevniť ich na zvislú stenu. Samotná kamera by sa však z dôvodu následného nastavenia snímaného záberu inštalovať na zvislú stenu nemala. Ich výhodou je design - nepôsobia ako rušivé prvky. Nevýhodou je umiestnenie IR prísvitu pod presklenou kupolkou a preto treba kamery častejšie čistiť od prachu. Aj jemne zaprášená kamera v noci nemusí jasne vidieť - na prachových časticiach sa zachytáva vlastný IR prísvit, čo spôsobuje rozmazanie obrazu.

 

5MPx dome IP kamera Hikvision DS-2CD2155FWD-I
5MPx dome IP kamera Hikvision DS-2CD2155FWD-I

 

Turret kamery

Turret kamery sú podobne ako dome kamery určené k montáži na strop a na podbitie strechy. Zväčša majú v sebe kovovú guľu s oddeleným objektívom a IR prísvitom. Z toho vyplýva, že sú odolnejšie voči rozbitiu a aj pri montáži na zvislú stenu sa dá so snímaným obrazom otočiť. Kamery teda netreba tak často čistiť a v noci vidia aj zaprášené lepšie ako dome kamery. Väčšina turret kamier je v antivandal prevedení z hliníkovej zliatiny. 

 

Turret IP kamera Hikvision DS-2CD2385FWD-I
4K (8MPx) turret IP kamera Hikvision DS-2CD2385FWD-I s oddeleným objektívom od IR prísvitu

 

PTZ kamery

PTZ (Pan-Tilt-Zoom) kamery sú otočné kamery, ktoré sa otáčajú okolo zvislej osi o 360°. PTZ kamera sa nakláňa, aby mohla monitorovať priestor pod sebou alebo naopak miesto, ktoré je vzialené. Pomocou varifokálneho objektívu s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou dokáže PTZ kamera zoomovať obraz (motorzoom). Toto približovanie nie je softvérové a preto neprichádza k neželanému efektu znižovania kvality záznamu. PTZ kamery sa používajú tam, kde treba sledovať veľké plochy (štadión, priemyselná alebo logistická hala, svetelná križovatka, obchodné centrum). Miesta, ktoré treba sledovať nepretržite (vchod do budovy, pokladňa v obchode, banka) odporúčame sledovať statickými kamerami. PTZ kamera môže byť otočená iným smerom od miesta s udalosťou, ktorú chcete mať zaznamenanú.

 

4K (8MPx) PTZ IP kamera Hikvision s 36x optickým zoomom a IR prísvitom na 500m
4K (8MPx) PTZ IP kamera Hikvision s 36x optickým zoomom a IR prísvitom na 500m

 

Kontaktujte nás