TurboHD 5.0 prináša AcuSense a ColorVu

TurboHD 5.0 prináša AcuSense a ColorVu

Turbo HD

Technológia Turbo HD spoločnosti Hikvision priniesla analógovým systémom HD kvalitu v roku 2013. Nasledujúce generácie priniesli celý rad inovácií vrátane záznamu videa pri zlých svetelných podmienkach a efektívne využitie úložiska a bandwidthu.

Turbo HD 5.0 - AcuSense a ColorVu

Na základe revolučných pokrokov v oblasti kamerových systémov spoločnosť Hikvision zahrnula do produktového radu Turbo HD 5.0 technológie AcuSense a ColorVu.

AcuSense v DVR videorekordéroch Turbo HD 5.0

AcuSense je technológia využívajúca algoritmus deep learning pre zlepšenie detekcie objektov. Technológiou AcuSense sú vybavené videorekordéry TurboHD 5.0. Videorekordér s AcuSense dokáže odfiltrovať falošné poplachy spôsobené zvieratami, listami, dažďom a inými bezvýznamnými predmetmi a preto detekuje iba vozidlá a ľudí. AcuSense funguje pri inteligentnej detekcii narušenia oblasti a nastavuje sa, či má reagovať na ľudí, autá alebo oboje. Na rozdiel od pohybovej detekcie - základnej udalosti v CCTV, máte pri nastavení notifikácií napr. na smartfón alebo dohľadové centrum ihneď k dispozícií video obsahujúce konkrétne narušenie oblasti. 

narusenie-oblasti-acusense
Alarmovú udalosť odfiltrovanú technológiou AcuSense máte ihneď k dispozícii v dohľadovom centre iVMS-4200

 

ColorVu v kamerách Turbo HD 5.0

Technológia ColorVu zabezpečuje farebný obraz vo dne i v noci aj pri zlých svetelných podmienkach. Kamery obsahujú výrazne pokročilé objektívy. Kvalita farieb ColorVu kamier je umožnená prepracovanou optickou clonou F1.0 (doteraz používané clony F1.2, F1.6 a i.), ED optickým sklom, šošovkou chrániacou proti oslneniu, veľkými snímacími pixelmi a doplnkovým osvetlením v teplých farbách. Ultracitlivá ColorVu kamera si pri veľmi slabom (takmer nulovom) súmraku zapne viditeľný prísvit, ktorý poskytne potrebné minimum svetla k farebnému obrazu v noci. 

Vyššia bezpečnosť za nižšiu cenu

Ako nástupca analógových kamerových systémov je TurboHD technológia výrazne lacnejšia ako IP kamerové systémy. Je použiteľná všade tam, kde sú staré analógové kamerové systémy obsahujúce koaxiálne káble avšak dokáže prenášať video aj po UTP (FTP) kábloch ideálnych pre IP kamerové systémy (použitých v každej novej stavbe). Je dôležité spomenúť, že TurboHD ešte nie sú na úrovni IP kamerových systémov napr. pri snímkovaní vyšších rozíšení (4MPx-5MPx@15-20fps alebo 8MPx@10-15fps) alebo v oblasti detailného nastavenia pokročilých parametrov obrazu (hardvérové WDR sa v noci nedá vypnúť). S príchodom pokročilých objektívov, technológií Acusense a ColorVu sa však kamerové systémy Turbo HD 5.0 najväčšieho svetového výrobcu CCTV Hikvision dostali na tak vysokú úroveň, že v mnohých parametroch prekonávajú IP kamerové systémy mnohých iných značiek za výrazne nižšiu cenu.

Vyskúšajte si AcuSense

V našom showroome zabezpečovacej techniky v Nitre máme plne funkčný kamerový systém Turbo HD 5.0 s technológiou Acusense. Pripojené sú 4 kamery, na nich Vám predvedieme inteligentnú detekciu osôb a vozidiel, ktoré narušia nami nastavenú oblasť. Uvidíte prepojenie videorekordéra s programom iVMS-4200 a tiež prepojenie s mobilnou aplikáciou Hik-Connect. V showroome Vám vieme predviesť aj iné zariadenia. Stretnutie si dohodnite vopred.

Kontaktujte nás