Rekuperácia

Naša spoločnosť sa zaoberá profesionálnou inštaláciou zdraviu prospešnej rekuperácie. Rekuperácia je veľmi citlivá oblasť ktorá môže mať rovnako pozitívny ako aj negatívny dopad na Vaše zdravie. Rekuperácia nesúvisí len s najvyššou účinnosťou výmeny tepla pri vetraní vzduchu. Práve papierovo najúčinnejšie rekuperátory reálne potrebujú v mrazoch predohrev, čo sa v papierovej účinnosti zariadení vôbec nezohľadňuje. Tieto najúčinnejšie rekuperátory často znižujú vlhkosť vetraných priestorov, čo má negatívny dopad na zdravie ľudí. Profesionálna inštalácia tiež vyžaduje možnosť servisného čistenia vetracích potrubí, pretože práve tadiaľ prúdi do domu vzduch, ktorý dýchate.

JABLOTRON FUTURA

26.11.2018

Spoločnosť JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o. uviedla na trh revolučnú rekuperačnú jednotku JABLOTRON FUTURA. Vďaka svojej jedinečnej konštrukcii maximálne využívajúcej fyzikálne zákony Vám zabezpečí optimálnu kvalitu vzduchu v interiéri a minimálne prevádzkové náklady na vetranie domu.

Čítať viac

KOMFOVENT

26.11.2018

KOMFOVENT je známy výrobca rekuperačných jednotiek. Rekuperačné jednotky KOMFOVENT sa vyrábajú v Litve, Lotyšsku a Rusku. Značka KOMFOVENT reprezentuje komfort, zdravé vnútorné prostredie, vysokú účinnosť a ekonomickú prevádzku.

Čítať viac

Servis a dezinfekcia rekuperácie ozónom

28.02.2019

V rámci pravidelnej servisnej starostlivosti o zariadenia našich zákazníkov používame na dezinfekciu vetracej jednotky a rekuperačných rozvodov ozón. Ozón je tvorený v zariadení ktoré sa nazýva generátor ozónu.

Čítať viac

Význam rekuperácie

28.02.2019

Potreba maximálnych úspor energií v budovách nás postavila pred problém ako vyriešiť kvalitu vzduchu v interiéri dokonale utesnenej stavby.

Čítať viac

Rozvody pre centrálny rekuperačný systém

30.11.2018

Článok popisuje prvky rozvodov pre centrálne rekuperačné systémy. Centrálne rekuperačné systémy sa vyznačujú 1 centrálnou rekuperačnou jednotkou so zabudovaným výmenníkom, v ktorom sa odovzdáva tepelná energia medzi odvádzaným znečisteným vzduchom z domu a privádzaným čerstvým vzduchom do domu.

Čítať viac