Ovládanie brány cez alarm

Ovládanie brány cez alarm

Systém Jablotron 100 má vyvinutých množstvo komponentov, ktoré umožňujú domácu automatizáciu. Ovládanie garážovej a vjazdovej brány diaľkovým ovládačom od Vášho alarmu patrí už roky k štandardným požiadavkam, s ktorými sa stretávame. Ovládanie brán je možné aj zo systémových klávesníc, ktoré dokážu otvorenie brány indikovať priamo na ovládacom segmente. Stačí, ak je brána vybavená magnetickým kontaktom otvorenia a už pri malom pootvorení (cca 5cm - podľa typu použitého magnetu) systém zareaguje zmenou indikovanej farby segmentu. Naopak, až pri úplnom zatvorení systém rozpozná, že brána je zatvorená.

Ovládanie brány alarmovým ovládačom Jablotron

S 1 diaľkovým ovládačom viete ovládať alarm Jablotron 100 a súčasne obe Vaše brány. Má to zmysel? Nemusíte nosiť zvlášť ovládače od brán a zvlášť od alarmu na 1 neforemnom zväzku kľúčov. Vhodné ovládače sú JA-164J a JA-154J MS. Obzvlášť preferujeme obojsmerný ovládač JA-154J MS. S týmto ovládačom sa nemusíte báť, že sa Váš alarm pri odchode nezaistí - ovládač poskytuje spätnú väzbu, či sa zaistenie (a odistenie) vášho alarmu podarilo. Spätná väzba prebieha formou bliknutia zelenej a červenej LED diódy. Ak LED dióda blikne na žlto, úkon sa nepodaril, pretože ste pravdepodobne mimo rádiového dosahu alarmu alebo ste ovládač stlačili príliš slabo.

dialkovy-ovladac-ja-154jms
S vrchnou polovicou ovládača môžete ovládať alarm a so spodnou polovicou 2 brány

 

Ovládanie brány systémovou klávesnicou Jablotron

Budete mať prehlad, či sú Vaše brány zatvorené. Keď k Vám niekto príde, nemusíte hľadať diaľkový ovládač od brány po celom dome, pretože mu pohodlne od dverí bránu otvoríte cez klávesnicu systému Jablotron 100. Klávesnica poskytne informácie o otvorení (už pri drobnom pootvorení) a úplnom zatvorení brány. Pri zatvorení brány môže klávesnica indikovať zvuk - krátke pípnutie. 

ovladanie-garazovej-brany
Ovládanie brány cez klávesnicu systému Jablotron 100 je prehľadné a zobrazuje stav otvorenia brány

 

Ovládanie brány cez mobilnú aplikáciu MyJablotron

Čo máte doma, to môžete ovládať vzdialene. Systém Jablotron 100 umožňuje využívať službu Bezpečnostná SIM JABLOTRON, prostredníctvom ktorej Váš alarm komunikuje dátovo so serverom Jablotron a vy ho môžete ovládať cez mobilnú aplikáciu MyJablotron. Máte v alarme automatizáciu - ovládanie garážovej brány, prípadne vjazdovej brány? Cez MyJablotron viete pohodlne brány otvoriť a znovu zatvoriť. 

ovladanie-brany-aplikacia-myjablotron
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu MyJablotron

 

Ovládanie brány formou SMS správy

Prostredníctvom SMS správ viete ovládať každý alarm Jablotron 100. Nie všade máte dostatočné pokrytie 3G/4G signálom od operátora a tak sa Vám môže stať, že aplikácia MyJablotron Vám nebude na víkendovej chate fungovať z dôvodu slabého pokrytia dátových sietí vášho operátora. S GSM signálom ale problém nemáte a fungujú Vám hovory? Nemáte službu Bezpečnostná SIM JABLOTRON? Odoslaním SMS správy si dokážete nielen otvoriť bránu. SMS správa môže mať tvar: otvor branu. Systém rozpozná užívateľa podľa telefónneho čísla odosielateľa SMS správy. 

gsm-komunikator-jablotron
Ovládanie brány prostredníctvom SMS - Jablotron 100

 

Kontaktujte nás